Wersja polska
English version
Deutsche Version
 
Strona startowa
Namioty
Stroje średniowieczne
Dodatki
Okazje
Linki
  Webdesign Bagrit(c)
 
Namioty
 

Wiekszość namiotów prezentowanych poniżej to rekonstrukcje namiotów wojskowych, znanych ze źródeł historycznych i ikonograficznych, datowanych na X - XV wiek. Charakteryzują się one średnimi rozmiarami i prostą konstrukcją, co czyni je łatwymi w transporcie i rozbiciu.

Namioty są dostępne w dwóch podstawowych kształtach; w różnych rozmiarach i z kilkoma wersjami wejścia do wyboru. Istnieje możliwość zamówienia dodatkowego daszka do modeli 1, 2, 4 i 5 oraz osobnych zadaszeń dowolnych rozmiarów i kształtów. Realizuję także indywidualne zamówienia na namioty spoza oferty lub z innych okresów historycznych.

Namioty wykonane są z grubego, gęsto tkanego, nieprzepuszczającego wody materiału, który nie wymaga dodatkowej impregnacji. Do wyboru dostepne są trzy rodzaje tkaniny: szare płótno lniane, bielone płótno lniane lub kremowo-biała bawełna techniczna.

Namioty i daszki szyte są maszynowo, nicią poliamidową. Oczywiście, na życzenie klienta, mogą zostać uszyte w całości ręcznie, lnianą nicią. W cenę namiotu lub daszka wliczony jest solidny stelaż, komplet kołków drewnianych oraz niezbędne odciągi.