Wersja polska
English version
Deutsche Version
 
Strona startowa
Namioty
Stroje średniowieczne
Dodatki
Okazje
Linki
  Webdesign Bagrit(c)
 
Stroje średniowieczne
 

Mimo iż moje zainteresowania koncentrują się wokół kultury wikingów i Słowian oraz późnego piętnastego wieku, z chęcią podejmę się wykonania strojów z dowolnego okresu średniowiecza.

Szyciem strojów zajmuję się od 2001 roku, dzięki czemu zyskałam wiele doświadczenia i praktyki. Bardzo duży nacisk kładę na autentyczność, tak więc mozecie być pewni, że wykonywane przeze mnie stroje są bazowane na źródłach ikonograficznych, znaleziskach archeologicznych oraz książkach na temat historii kostiumu.

Stroje szyję na zamówienie, z materiału dostarczonego przez klienta. Przy zamówieniu ubrań piętnastowiecznych niezbędne jest przynajmniej jedno spotkanie na zdjecie miary i wstępne dopasowanie.

W moich strojach szwy nośne wykonywane są maszynowo, szwy zewnętrzne oraz wszelkie wykończenia lub dekoracje - ręcznie. Oczywiście na życzenie klienta chętnie wykonam cały strój ręcznie.

Na zdjęciach poniżej znajdziecie przykłady wykonanych przeze mnie strojów. Jeśli interesuje Was zakup gotowych wyrobów, polecam dział OKAZJE.

 
 
   
 
Stroje wczesnośredniowieczne
 
Stroje późnośredniowieczne
 
Nakrycia głowy