Wersja polska
English version
Deutsche Version
 
Strona startowa
Namioty
Stroje średniowieczne
Dodatki
Okazje
Linki
  Webdesign Bagrit(c)
 
Stroje średniowieczne  
   
 

XIV-XVw. - stroje damskie

 
 

Na zdjęciach poniżej znajdziecie przykłady wykonanych przeze mnie strojów. Jeśli interesuje Was zakup gotowych wyrobów, polecam dział OKAZJE.

W moich strojach szwy nośne wykonywane są maszynowo, szwy zewnętrzne oraz wszelkie wykończenia lub dekoracje – ręcznie. Oczywiście na życzenie zamawiającego chętnie wykonam cały strój ręcznie.

 
     
 

1. Suknia spodnia z przełomu czternastego i piętnastego wieku skonstruowana z sześciu części i sznurowana po bokach. Dopasowane rekawy zapinane są na guziki. Na drugim zdjeciu widoczna w komplecie z suknia wierzchnią, także z sześciu części, z długimi, rozciętymi rękawami oraz niewielkim trenem.

 
     
 
 
 
 
 
 

2. Suknia spodnia z przełomu czternastego i piętnastego wieku. Suknia ciasno opina sylwetkę dzięki konstrukcji z dziesięciu części i sznurowaniach po bokach. Spódnicę poszerzają dodatkowe dwa kliny. Dopasowane rekawy zapinane są na guziki.

 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

3. Piętnastowieczna suknia spodnia sznurowana z przodu; skonstruowana z czterech części, poszerzana po bokach przez dwa kliny. Suknia z krótkim rękawem, dodatkowe rękawy dopinane za pomocą szpil miedzianych.

 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

4. Suknia spodnia z 1 polowy piętnastego wieku skonstruowana z sześciu części i sznurowana po bokach. Suknia z krótkim rękawem, dodatkowe rękawy dopinane za pomocą szpil miedzianych.

 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

5. Suknia spodnia z krótkim rękawem z drugiej połowy piętnastego wieku. Suknia jest odcinana w pasie i sznurowana po bokach. Stanik składa się z trzech cześci, spódnica zawdzięcza piękne fałdy nieznacznemu zmarszczeniu wokół talii.

 
     
 
 
 
 
 
 

6. Suknia spodnia z drugiej połowy piętnastego wieku. Suknia jest odcinana w pasie i sznurowana z przodu. Stanik składa się z czterech cześci, spódnica ma kształt koła. Suknia z krótkim rękawem, dodatkowe rękawy dopinane za pomocą szpil miedzianych.

 
     
 
 
 
 
 
 

7. Piętnastowieczna suknia spodnia sznurowana z przodu; skonstruowana z sześciu części, spódnicę poszerzają dodatkowe dwa kliny. Suknia z krótkim rękawem, dodatkowe rękawy dopinane za pomocą szpil miedzianych.

 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

8. Niemiecka suknia wierzchnia z końca piętnastego wieku z charakterystycznym dekoltem w karo i głęboko wszytymi rękawami. Spódnica jest poszerzana za pomocą czterech klinów i posiada niewielki tren.

 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

9. Suknia niemiecka z końca piętnastego wieku z charakterystycznym dekoltem w karo i głęboko wszytymi, rozcinanymi rękawami. Spódnica jest poszerzana za pomocą czterech klinów i posiada niewielki tren.